Teklif Yönetimi Nedir ?

TEKLİF YÖNETİMİ


Olası bir müşteri adayı hakkında mümkün olduğunca çok bilgi toplamak ve taleplerinin ne olduğunu belirlemek için teklif yönetimini kullanabilirsiniz.
Bu, onları ne kadar derinlemesine bölümlendirmek istediğinizi ve özelliklerine dayalı olarak odaklanmanız gereken işlevsel alanları belirlemenizi sağlar.

TEKLİF YÖNETİMİ ÇÖZÜMLER


Teklif Yönetimi içerisinde oluşturulan tekliflerin hangi temsilci tarafından oluşturulduğu, ne durumda oldukları, geçerlilik tarihleri ve bunlara benzer detayları girebilirsiniz.

Ayrıca tekliflerin satışa dönüştü mü, takipte mi, rakip sattı ise hangi rakip bu işi nasıl aldı gibi güncel takip aşamalarını kayıt altına alarak, ihtiyaç duyulan analizleri çıkarabilirsiniz.

Hazırladığınız teklifin maliyetini tek tuş ile anlık hesaplayabilirsiniz. Sistemde takip edilen para birimlerine göre ayrı ayrı alabileceğiniz maliyet raporunda ürünlerin alış, satış, alış toplam, satış toplam, toplam kar, kar yüzdesi gibi alanları izleyebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz teklifleri Word, Excel, PDF gibi programlarla oluşturduğumuz teklif şablonlarına döküm alabilir ve detayları ile birlikte takip edilebilirsiniz.